Urlop all inclusive – czy naprawdę warto?

Chcemy spędzić beztroskie wakacje nie martwiąc się o wyżywienie? Wybór all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Jednak czy zawsze jest to najlepsze wyjście? Poniżej odszukacie informacje na temat tego, kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie. 

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji podczas wyjazdu na zagraniczne ferie. Oferta ta zakłada, że posiłki czy napitki znajdują się w cenie pobytu w danym miejscu. Przyjeżdżając do hotelu dostajemy dobre oznaczenie, które daje nam szansę korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W ogromnej ofercie all inclusive znajdują się na ogół trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do poszczególnych posiłków oraz trunków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny oraz ilość oferowanych dań. 

Sporo zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym miejscu możemy mieć dostęp do posiłków cały czas, w innym wyłącznie przez kilka godzin. Jakość oraz rodzaj jedzenia też może znacznie się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się zatem czy opcja all inclusive z pewnością będzie poprawnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że tego rodzaju wycieczka ma prawo być o wiele droższa od tej, która nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Sporo też zależy od indywidualnych zamiłowań. 

Kto korzysta z all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią najlepsze rozwiązanie, szczególnie jeżeli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Musimy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza trochę nasz czas. Przeważnie posiłki wystawiane są o rzeczowych porach oraz jeśli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakieś dania. Prócz tego nie każdy hotel oferuje całodobowy dostęp do baru. W następstwie tego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, lepszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – o brzasku zawsze będziemy w hotelu. 

Jeżeli tudzież planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie bądź też najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive ma okazję istotnie się sprawdzić. W szeregu przypadków bywa również tak, że opcja all inclusive jest o wiele bardziej dochodowa niż kupowanie jedzenia ,,na mieście”, szczególnie jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive niejednokrotnie jest również osiągalna na pobliskiej plaży. To porządne rozwiązanie dla osób, które spędzają ferie wypoczywając w pobliżu hotelu. 

Wady oraz atuty all inclusive

Jedną z podstawowych zalet tej opcji jest banalny dostęp do jedzenia oraz napojów – najczęściej nieograniczony. Koszty wliczone są w cenę pobytu przez co nie powinniśmy martwić się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w okolicznych sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. 

Minusem opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i powiązane z wyborem danych potraw. Menu nie zawsze musi sprostać naszym prognozowaniom. Możliwa jest słaba jakość pożywienia oraz napojów. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *