Jak zbudować trwały i szczęśliwy związek?

Zbudowanie trwałego, a przy tym szczęśliwego związku nie jest prostym zadaniem. By stworzyć dobrą relację, należy stale nad nią pracować. Każdy związek jest dynamiczny, stale się zmienia i ewoluuje. Od początkowej euforii przechodzi na etap stabilizacji, gdzie zaczyna was dopadać rutyna i codzienność. Konflikty, mniejsze i większe kryzysy to nieodłączne elementy każdego związku. Co zrobić by brak porozumienia nie zniszczył niegdyś idealnej relacji? Jak zbudować trwały, wieloletni związek? Oto kilka rad, które pomogą stworzyć szczęśliwy związek.

Nauczcie się ze sobą rozmawiać

Rozmowa jest najważniejszym elementem w związku. Jeśli nie potraficie dzielić się swoimi uczuciami, przemyśleniami czy też zmartwieniami, nie ma mowy o udanej relacji. Trzeba umieć opowiadać, ale i słuchać. Dzięki temu dowiecie się o swoich wzajemnych oczekiwaniach i potrzebach. Istotne jest by potrafić okazać sobie zrozumienie i wsparcie. Dobra komunikacja polega na wyrażaniu swojego zdania bez krytyki czy oskarżeń oraz na wzajemnym okazywaniu sobie szacunku.

Spędzajcie więcej czasu we dwoje

Praca, rodzina, dzieci to wszystko w całości pochłania wasz czas. Pozwólcie sobie jednak na chwilę odpoczynku. To wasz związek jest fundamentem, na którym wszystko to się opiera. Zadbajcie by scementować wasz związek, bo jeśli fundament się rozpadnie, runie cała wieża. Poświęćcie więcej czasu tylko na to aby spędzić czas we dwoje. Może to być romantyczna kolacja, wycieczka czy spacer. Niech ten czas będzie przeznaczony na to byście mogli się sobą nacieszyć.

Naucz się sztuki flirtu na stronie uwodzenie.org – dowiedz się więcej

http://www.uwodzenie.org/

Nie zapominajcie o małych rzeczach

Kwiaty bez okazji, śniadanie do łóżka czy całus mimochodem, te drobnostki są bardzo ważne. Pokazują, że nadal o sobie myślicie i zależy wam na szczęściu drugiej osoby. Drobny gest potrafi zmienić cały dzień i odsunąć na bok troski i zmartwienia.

Nie bójcie się kłótni

Kłótnie zdarzają się w każdym związku, najważniejsze to umieć się ze sobą porozumieć. Kompromis, to bardzo ważne słowo, bez którego relacje damsko-męskie by nie istniały. Nie rozkładajcie, przy każdej kłótni swojego związku na czynniki pierwsze. Skupcie się na istocie problemu. Nie obwiniajcie się nawzajem i nie obrażajcie. Znajdźcie wspólny cel i do niego dążcie. Nie zapominajcie też, o słowie „przepraszam”.

Zwalczcie rutynę

Nuda potrafi zabić nawet najbardziej udany związek. Nie zgadzajcie się na stagnację. Spontaniczne wyjście do kina czy na kolację potrafi mile zaskoczyć i ożywić każdą relację. Nie dajcie się rutynie również w przypadku waszej więzi seksualnej. Udane pożycie sprawia, że dwoje ludzi, mimo upływu czasu ciągle czuje wzajemne pożądanie. Udany seks jest dopełnieniem relacji między partnerami.

Związek jest wspólnotą z wieloma wadami i ciągłymi trudnościami. Pomimo kłótni, nie kończy się. Każda para, która przezwycięża kryzys, staje się silniejsza. Akceptacja wad i wzajemne zrozumienie, sprawiają, że uczucie ma szanse się rozwijać. Należy też pamiętać, że związek to nie tylko miłość i pożądanie, to przede wszystkim partnerstwo, przyjaźń, poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *